معرفی بخش زایشگاه بیمارستان و مرکز قلب سینا

بخش زایشگاه به عنوان قسمتی از بلوک زایمان بیمارستان و مرکز قلب سینا فعالیت خود را از سال ۱۳۵۸ با هدف مراقبت های ویژه دوران بارداری آغاز نموده است و آماده پذیرش و ارائه خدمات به کلیه مراجعین زایمان طبیعی سزارین و سایر اورژانس های مامایی می باشد.

مراجعین این بخش پس از ویزیت و معاینه توسط کارشناس مامایی، با نظارت پزشک معالج در صورت لزوم بستری و با همکاری تيم درماني تحت مراقبت قرار مي گيرند. اصلی‌ترین وظیفه این بخش مراقبت از مادران باردار در طی دوران بارداری و خوشایندسازی زایمان طبیعی با فراهم سازی شرایط ایمن جهت انجام زایمان فیزیولوژیک راحت، مطمئن و کم درد می باشد که کلیه مراقبت های اولیه از تمام نوزادان سالم نیز در کنار مادر انجام می گردد.

اين بخش دارای اتاق‌های تریاژ، معاینه، اتاق بهبودي درد (LDR)، اتاق زایمان در آب، مراقبت از مادران پرخطر، اتاق ایزوله و اتاق تحت نظر می باشد که با حضور پزشکان متعهد عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و پرسنل با تجربه توانسته است اعتماد مادران را در امر زایمان طبیعی به خود جلب نمایند.

این بخش در راستای ایجاد شرایط مناسب جهت مراقبت مطلوب از مادر و جنین، دارای دستگاه‌های پیشرفته فتال مانیتورینگ سانترال، سونوگرافی پرتابل، دستگاه کنترل علائم حیاتی مادر، الکتروشوک، سونیکیت، تخت احیای نوزاد، نئوپاف و ... می باشد.

جهت خوشایند سازی پروسه زایمان طبیعی و کاهش درد مادران باردار از انواع روشهای بی دردی دارویی به صورت استنشاقی، آنتونوکس، نخاعی (اپیدورال) در تمام ساعات شبانه روز با حضور متخصص بیهوشی استفاده می گردد.

روش های بی دردی غیر دارویی: وان آب گرم، دوش گرفتن، توپ تنفس، رایحه درمانی، ماساژ، موسیقی درمانی، طب فشاری و غیره همزمان با همراهی پرسنل مجرب آموزش ديده آموزش های لازم از طریق فیلم های آموزشی به مادران ارائه می گردد.

بخش زايشگاه مجهز به اتاق بهبودي درد مي باشد امکان حضور مامای همراه در صورت نیاز، ملاقات حضوری یا تلفنی خانواده و همسر بیمار در مراحل زایمان تا پس از تولد نوزاد.

از ديگر خدمات قابل ارايه به بيماران مي باشد امکان شرکت در کلاسهای آمادگی برای زایمان فیزیولوژیک از هفته ۲۰ بارداری برای کلیه مراجعین این مرکز با شرایط مطابق استانداردهای کشوری به طور منظم در تمام روزهای هفته با حضور همراه و يا همسر بيمار زیر نظر مدرس مجرب برگزار می گردد.

TOP