تاریخچه بیمارستان سینا

 


هسته مرکزی گروه پزشکی سینا به انگیزه ارایه خدمات پزشکی به روز، توسط تعدادی ازپزشکان مجرب ومتعهددرسال 1356 تشکیل و باخرید زمین و ساختمان بیمارستان قدیمی سینا واقع در خیابان شمس آبادی اصفهان و نوسازی و تجهیز آن درسال 1358 آغاز به کار نمود و با استفاده از تجارب و همکاری تعدادی از پزشکان متخصص و سرشناس در سطح استان اصفهان علی رغم سالهای جنگ تحمیلی مرتباً رو به گسترش بوده و با تکمیل بخشهای موجود خود در هر زمان به موفقیتهای چشمگیری نایل آمده است.
از سال 1376 با پیوستن و شرکت تعداد قابل توجهی از پزشکان دارای تخصص وفوق تخصص به این مجموعه کارایی و گردش کار بیمارستان به میزان قابل توجهی افزایش یافت. توسعه کمی وکیفی بیمارستان سینا طی چند فاز با افزایش حجم ساختمان و راه اندازی بخشهای تازه صورت گرفت که آخرین آنها بخش جراحی قلب باز، ساخت و تجهیز در مدت پانزده ماه بود که پیوسته مورد استقبال پزشکان محترم قلب و مردم عزیز شهر اصفهان قرار گرفته است.
لازم به ذکر است که قبل از شروع به کار بخش جراحی قلب باز سینا تنها در بخش دولتی، مرکز قلب شهید چمران به ارایه خدمت می پرداخت که با تراکم مراجعه کنندگان بیش از حد روبرو بود و با همه تلاش پزشکان متعهد آن مرکز پاسخگوی نیاز رو به تزاید مردم نبود. دربخش خصوصی نیز بیمارستان سپاهان با پذیرش بسیار محدود فعالیت داشت.
پس از آغاز به کار بخش جراحی قلب باز بیمارستان سینا دریچه ای به سوی مردم عزیز استان اصفهان گشوده شد که در خانه خود و با کمترین هزینه نیازمندی خود را در بخش قلب به نحو مطلوب برطرف سازند. ا ز نظر آماری حدود سی هزار آنژیوگرافی و آنژیوپلاتی و تعداد دو هزار عمل جراحی قلب باز طی چهار سال در بیمارستان سینا انجام گرفته است که با هزینه پایین در این مرکز با مقایسه با سرویسهای مشابه میلیاردها تومان به سود مردم منطقه بوده است.
بیمارستان و مرکز قلب سینا چندین سال است که به عنوان یک مرکز پزشکی درجه یک شناخته شده است و این موفقیتها حاصل تلاش و کوشش پزشکان و پرسنل زحمتکش و دلسوز بیمارستان میباشد که هم اکنون با ظرفیت کامل در بخشهای جراحی قلب باز، آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی، الکتروفیزیولوژی و پیسمیکر، سی تی آنژیوگرافی، ام آرآی، اکو، تست ورزش، سونوگرافی، EECP، آندوسکوپی، جراحی عمومی، اورتوپدی، مامایی و زنان، داخلی و بخشهای وابسته به آنها فعال میباشد.
از نکات مثبتی که همواره مسئولین بیمارستان را دلگرم داشته است، استقبال و اعتماد شما همشهریان عزیز است که باز گشت بزرگترین سرمایه خود، که همانا سلامتیتان است را از ما طلب میکنید و این بهترین پاداشی است که در برابر کوشش خود دریافت داشته ایم و تشویق شده ایم که باز هم با استعانت از در گاه خدای متعال در گسترش این مرکزکوشاباشیم.