معرفی بخش دی کلینیک

این بخش در ضلع غربی و در طبقه همکف ساختمان بیمارستان و مرکز قلب سینا واقع شده است که با 16 تخت فعال ارائه فعالیت می کند.

تجهیزات پزشکی بخش دی کلینیک شامل دستگاه الکتروشوک، ساکشن پرتابل، اکسیژن پرتابل، پالس اکسی متر، ترالی کد، دستگاه مانیتور پرتابل است که به یک یک دستگاه مانیتور سانترال متصل می باشد.

سایر بیمارانی که قبل از عمل در این بخش بستری و پس از آمادگی به اتاق عمل منتقل می گردند، شامل جراحی های زانو، لاپاراتومی، فتق، جراحی بای پس/اسلیو، آنژیوپلاستی و .... می باشند. بدیهی است اینگونه بیماران پس از عمل جراحی مستقیماً به بخش های بالینی و یا ویژه  منتقل خواهند شد.

پس از ورود بیمار از واحد پذیرش یا اورژانس بیمارستان به بخش دی کلینیک، مراتب به اطلاع پزشک معالج رسانده می شود و دستورات لازم از قبیل اقدامات پاراکلینیکی، آزمایشات خون، مشاوره ها  و ... پیگیری و انجام می گردد.

آموزش های قبل از عمل توسط پرستاران به بیماران ارائه می گردد. پس از انتقال بیمار به اتاق عمل و انجام عمل جراحی توسط پزشکان متخصص، مراقبت های پرستاری توسط پرستاران مجرب و کارآزموده به بیماران ارائه و پس از اطمینان از ثابت شدن وضعیت بالینی بیمار طبق دستور پزشک معالج، بیماران مرخص می شوند.

قبل از ترخیص مجدداً به هر یک از بیماران آموزش نحوه مراقبت از خود در منزل از جمله رژیم دارویی، غذایی، مراقبت از برش جراحی توسط پرستاران بطور شفاهی به همراه یک نسخه کتبی از آموزش ها و تاکید به تاریخ مراجعه بعدی ارائه می گردد.

TOP