معرفی بخش اورژانس

این بخش در ضلع غربی بیمارستان در طبقه همکف واقع شده که از در ورودی اصلی بیمارستان قابل دسترس است. مجموعه اورژانس شامل: واحد تریاژ و بخش اصلی اورژانس که در حال ارائه انواع خدمات داخلی، جراحی و تخصصی قلب و عروق به مراجعین محترم می باشد.

واحد تریاژ

تریاژ به معنی سطح بندی کردن بیماران از نظر شدت بیماری جهت اولویت بندی در دریافت خدمات مي باشد. در اين واحد سطح بندي بيمار توسط پرستار تريا‍‍‍‍ژ بررسي شده و اولويت بندي بيماران جهت ارائه خدمات طبق خط مشي مربوطه انجام مي شود. ترياژ اولين واحدي است كه بيمار بدو ورود اور‍انس مراجعه كرده؛ پرستار ترياژ در هر شيفت كاري در اين واحد مستقر است. تجهيزات اين قسمت شامل دستگاه نوار قلب، مانيتورينگ پرتابل (پالس اكسي متري، NIBP)، ترمومتر ديجيتال است. بيمار در بدو ورود شرح حال و علت مراجعه خود را توضيح مي دهد و پس از كنترل علايم حياتي برگ ترياژ توسط پرستار تكميل شده و در صورت لزوم نوار قلب هم گرفته و با توجه به علايم حياتي و شرح حال و تغيرات نوار قلب جهت ويزيت پزشك اولويت بندي مي شود.

بخش اصلی اورژانس

شامل اتاق معاينه (ويزيت پزشك)، اتاق عمل سرپایی، اتاق تزریقات، سالن انتظار، اتاق CPR مشتمل بر يك تخت احيا با كليه امكانات و تجهيزات اتاق هاي بستري و مراقبت هاي حاد مجهز به مانيتورينگ سانترال و مانيتورهاي مجهز به پالس اكسي متري و NIBP می باشد و كليه تخت هاي بستري مجهز به اكسيژن و ساكشن سانترال مي باشد. از جمله مزاياي بخش اورژانس اين مركز مي توان به موارد زير اشاره كرد:

  • ارائه خدمات شبانه روزي در كليه روزهاي هفته و 24 ساعته توسط پزشكان عمومي و پرستاران و كاركنان دوره ديده و كارآمد و پشتيباني كليه همكاران متخصص بيمارستان به صورت فراخوان (ON Call)
  • خدمات پاراكلينيك اور‍ژانس (آزمايشگاه و راديولوژي)

با توجه به اهميت دريافت نتايج تست ها و آزمايشات پاراكلينيك اورژانسي در كوتاهترين زمان ممكن نتايج را دريافت كرده و پزشكان حاضر هرگونه اقدام تشخيصي درماني را براي بيماران محترم در اسرع وقت ارائه مي دهند.

اورژانس قلب

اورژانس قلب این مرکز با دارا بودن دو تخت بستری موقت، امکان مراقبت های ویژه شامل مانیتورینگ همچون CCU، دستگاه شوک، وسایل احیاء، تجهیزات کامل و با دسترسی به کادر مجرب ورزیده پزشک و پرستار در تمام 24 ساعت آماده خدمت رسانی به بیماران اورژانس قلب می باشد.

دراین واحد اقدامات اولیه و فوری برای بیماران قلبی انجام و در صورت لزوم دراولین فرصت به سی سی یو یا سایر بخشها منتقل و در صورت بهبود ترخیص میگردد.

TOP